Montaż okien i drzwi

ludzie-2-300x200

Montaż okien i drzwi

Wybór okien oraz drzwi powinien być podyktowany także możliwością profesjonalnego montażu. Najlepiej, gdy montaż zapewniany jest bezpośrednio przez producenta lub przez wskazanego partnera, który posiada niezbędne certyfikaty.

Prawidłowy montaż zapewni, że parametry izolacyjne na styku okna z murem nie stracą swoich właściwości a także to, że produkt nie zostanie uszkodzony. Poprawny montaż okien i drzwi zapewnia wymaganą ilość warstw izolacyjnych, które zabezpieczą przed przenikaniem wody nawet podczas obfitych opadów. Jest to kwestia niezwykle istotna, bowiem tylko prawidłowy montaż zapewni długotrwałą ochronę przed przemarzaniem i pleśnią.

Do montażu należy zatrudniać wyłącznie wykwalifikowane ekipy, gdyż wystarczy pomylić warstwy lub ułożyć je nieodpowiednią stroną, by spowodować odwrócenie procesu dyfuzji pary wodnej, które będzie skutkowało zagrzybieniem i przyspieszonym niszczeniem muru i stolarki.

Nie mniej ważne jest zapewnienie powierzchni ościeża, bowiem taśmy montażowe mają inne wymogi, niż sama pianka montażowa, stąd dobre i szczelne połączenie można uzyskać wyłącznie wówczas, gdy istnieje równe i gładkie podłoże.