Kolory i wzory okien z PVC

Jak duży jest wybór kolorów i wzorów dla okien z PVC? Są firmy, które oferują ponad 200 kolorów. Profile mogą być jednobarwne, imitować drewno, mieć metaliczne wykończenie. Co ważne, inny kolor może mieć okno po stronie wewnętrznej, a inny od zewnątrz. Białe profile z PVC są w Polsce najpopularniejsze ze względu na swoją uniwersalność – pasują do każdego wnętrza i do każdego koloru elewacji. Również popularne są okna drewnopodobne, szczególnie w barwie dębu, mahoniu, orzecha.

Jeżeli zależy nam na niestandardowym kolorze okien, innym niż biały, sprawdźmy, jak szeroka jest pod tym względem oferta producenta, którego wybraliśmy. Na przykład paleta barw REHAU to ponad 60 różnych kolorów i wzorów oklein oraz ponad 150 kolorów lakierów, w jakich można zamówić okna PVC.

Okna w okleinie

Okleinowane okna PVC są dostępne w wersjach drewnopodobnych, jednokolorowych oraz z metalicznym wykończeniem.
Jak to się robi? Na folie dekoracyjne jest nanoszony klej, a następnie za pomocą specjalnej technologii nakłada się je na profil. Barwne folie mają dwie warstwy. Dolna jest w jednolitym kolorze lub zadrukowana motywem drewnopodobnym. Przezroczysta warstwa górna z PMMA chroni kolory i wzory przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych i innych czynników atmosferycznych.
Okleiny gładkie lub z delikatną fakturą mogą być naklejane na profile jedno- lub obustronnie.

Zalety profili okleinowanych:

 • Imitują kolory i fakturę drewna.
 • Mogą też być w jednolitych kolorach w palety RAL.
 • Można zastosować taką samą okleinę na oknach i drzwiach, co wpłynie na estetykę wnętrz.
 • Okleinowanie może być jedno- i dwustronne, także w różnych wzorach i kolorach od zewnątrz i od środka domu.
 • Są bardzo odporne na trudne warunki atmosferyczne oraz światłoodporne.

Profile lakierowane

REHAU oferuje okna PVC w ponad 150 kolorach według skali barw RAL, DB lub NCS. Wysokiej jakości lakiery KALEIDO PAINT są nakładane w kilku warstwach, tworząc solidną, odporną powierzchnię.

Zalety profili lakierowanych:

 • Mają gładkie wykończenie łatwe do utrzymania w czystości.
 • Mogą mieć błyszczące lub fakturowane, strukturalne powierzchnie zewnętrzne.
 • Dzięki lakierowaniu w kolorach z typowych palet RAL, DB lub NCS, można łatwo dopasować kolorystycznie okna i drzwi do elementów wyposażenia wnętrz czy kolorów ścian.
 • Mogą być lakierowane po stronie zewnętrznej, wewnętrznej, a także obustronnie – nawet z każdej strony w innym kolorze.
 • Estetykę wykończenia takich okien podnosi możliwość pełnego lakierowania wszystkich powierzchni widocznych od wewnątrz i od zewnątrz, również wrębu szyby i okucia (w zależności od systemu).
 • Jest możliwość zamówienia skrzydeł okna i ościeżnicy i innym kolorze, co daje ciekawe efekty wizualne.

Okna PVC z nakładkami z aluminium

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są oferowane przez REHAU nakładki aluminiowe na okna PVC. To daje możliwość połączenia efektownego wyglądu aluminium z zaletami technicznymi PVC. Powierzchnie nakładek KALEIDO COVER mogą być lakierowane, powlekane proszkowo lub anodowane, do wyboru w 170 kolorach. Są trwałe i odporne na warunki pogodowe.